gtag('config', 'AW-821272888');
Sleva 15% na VŠE S KÓDEM JARO15

Kde se vzaly Kulišárny?

Kulišárny vznikly v roce 2018, kdy se dvě maminky na MD Katka a Šárka domluvily, že si nebudou navzájem konkurovat, ale spojí se. Zdánlivě drzý požadavek od Šárky na vypůjčení komponentů se změnil v dlouholeté přátelství a fungující firmu.

 

0H7A0963ctverec

 

Jak to vlastně začalo?

Jejich cesta vedla oklikou od prvního korálkového klipu na dudlík, který v létě 2017 vyrobila Šárka, přes její facebookovou skupinu Šamael korálky ke Katce, která už měla svou značku U kuličky rozběhnutou i na Fleru. Šárka kontaktovala Katku kvůli výpomoci s komponenty, které jí zrovna chyběly k dokončení objednávky a tím mohl celý příběh skončit.

 Všichni ale víme, že to se nestalo. Našly společnou řeč – stejný smysl pro humor udělal svoje, navíc obě maminky a o společná témata nikdy nebyla nouze. Jak se poznávaly, bylo jasné, že toho mají společného mnohem víc, než by se mohlo zdát. Přesto, že byly vlastně konkurentky, začaly si navzájem vypomáhat s komponenty a potom Katka Šárce nabídla spolupráci na výrobě pro její Fler.

V té době jsme denně každá prostála nekonečný čas na poště, obložené nákupními taškami s desítkami balíčků.   

 

GridArt_20230209_082139905

 

Spolupráce fungovala skvěle, proto netrvalo dlouho a Katka přišla s nápadem, že si založí vlastní e-shop a spojí tak síly naplno. Ač měla Šárka na začátku obavy, jak to všechno zvládnou – každá jsme z jiného města, která jsou od sebe 400km daleko, nikdy předtím se neviděly, může to vůbec fungovat? Katčino nadšení se ale ukázalo jako prudce nakažlivé, a tak si i přes velký respekt na dálku plácly.

Zbývala poslední věc. Jak se budou jmenovat? Ani jedna se nechtěla svého názvu, který navíc fungoval, tak úplně vzdát. A tím bylo vlastně rozhodnuto. Stejně jako spojily svá nadšení z výrobků, spojily i názvy značek U Kuličky a Šamael korálky – a tak přišly na svět Kulišárny.

 

CollageMaker_20200312_151835592

 

Přicházely první objednávky, e-shop se dával do pohybu a jejich nadšení neznalo mezí. S rostoucím počtem objednávek tak přišla i myšlenka na rozšíření sortimentu. Obě byly pořád hlavně mámy na plný úvazek, a tak je nadchl nápad pomoct i dalším maminkám k přivýdělku a podělit se tak i o radost z výrobků, jakou měly ony samy. Jak jinak, než přes Facebook se spojily s několika maminkami a dohodly se na nejrůznějších šitých výrobcích pro nejmenší. Kulišárny začaly nabízet roztomilé slintáčky, muchlací kostky, nebo třeba háčkované hračky.

 

received_1576369529547422

 

 

Do nabídky zkoušely zahrnout, co je napadlo – kosmetiku i mnoho dalších souvisejících výrobků. Pořád hledaly ten správný směr, kterým se Kulišárny budou ubírat. Šité kousky, háčkovaná zvířátka a původní korálkové výrobky měly stále největší úspěch a s rostoucími počty objednávek jim došlo, že bude potřeba najít větší výpomoc a dělat to jinak, aby nemusely pořád tvořit po nocích a hlavně potřebovaly uvolnit místo v našich bytech.

 

GridArt_20230208_110840770

 

A tak se rozhodly pokračovat na plno a začaly spolupracovat se dvěma šicími dílnami. S jednou ve Zruči nad Sázavou, kterou vede paní Marcela a s druhou ve Valašském Meziříčí, kterou vede paní Andrea. Obě tyto dámy taky pro Vás tvoří všechny nové střihy, které vidíte na našem eshopu.

Taky se konečně přestěhovaly z bytu do jejich prvních kanceláří.

 

Zákazníky jejich šitá tvorba nadchla, objednávky se množily a Kulišárny se dostaly k tomu nejdůležitějšímu milníku – vzniku vlastní značky oblečení a doplňků pro děti a jejich maminky. Tím vznikly Kulišárny, jak je znáte dnes. 

Momentálně mají vlastní plně vybavenou šicí dílnu, zaměstnávají 10 zaměstnanců na HPP a 6 externích švadlen.

Poděkování za to, že Kulišárny jsou tím, čím jsou patří i vám všem, jejich skvělým zákaznicím a zákazníkům, bez kterých by to mohly rovnou zabalit.

GridArt_20230208_152718543

 

Děkujeme, že jste tady a že nás necháte dělat to co milujeme.

S láskou

Vaše Kulišárny